![]() |
![]() |
|
|
|
![]() |
Uchwała nr XXVIII/259/05
Rady Miejskiej w Więcborku
z dnia 21 kwietnia 2005
w sprawie zatwierdzenia projektu „System wsparcia – szansą dla osób niepełnosprawnych z gminy Więcbork” ,w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Rozwój Zasobów Ludzkich ,działania 1.4 „Integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych „ - finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Na podstawie art. 18 ust.2, pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U.z 2001r. Nr 142 ,poz. 1591 z późn. zm.) § 2 ust.2 ,pkt.3 lit.l Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 października 2004r. w sprawie trybu składania i wzoru wniosku o dofinansowanie realizacji projektu oraz wzoru umowy o dofinansowanie projektu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Rozwój zasobów Ludzkich 2004 – 2006 (Dz.U.Nr 234,poz. 2348 )
Rada Miejska
uchwala co następuje:
§ 1
1. Zatwierdza się projekt „ System wsparcia – szansą dla osób niepełnosprawnych z gminy Więcbork „ w związku z możliwością pozyskania środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację przedsięwzięć w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Rozwój Zasobów Ludzkich ; Priorytetu 1 – Aktywna polityka rynku pracy oraz integracja zawodowa i społeczna ; Działania 1.4 – Integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych ; Schemat a – Wsparcie osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na otwartym rynku pracy – konkurs drugi.
2. Powierza się realizację projektu jednostce organizacyjnej – Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Więcborku .
§ 2
Upoważnia się Burmistrza Więcborka do wydania imiennego pełnomocnictwa dla soby podejmującej wiążące decyzje w imieniu wnioskodawcy.
§ 3
Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Więcborka.
§ 4
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia .
Przewodniczący Rady Miejskiej
/.../ Józef Kujawiak
U z a s a d n i e n i e
W Unii Europejskiej osoby niepełnosprawne uznawane są za grupę społeczną najbardziej narażoną na wykluczenie społeczne .Powodem takiego stanu rzeczy są ,m.in.:
- negatywne postawy społeczne
- niski poziom wykształcenia i brak zatrudnienia
- niska aktywność życiowa i zawodowa osób niepełnosprawnych.
W celu przełamania istniejącego stanu rzeczy postanowiono wesprzeć osoby niepełnosprawne poprzez pomoc w zaistnieniu tej grupy społecznej na otwartym rynku pracy.
Adresatami bezpośrednimi działań zawartych w projekcie są dorosłe osoby w wieku aktywności zawodowej , z oznaczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności , mogące przy uzyskaniu odpowiedniego wsparcia odnaleźć się na otwartym rynku pracy.
Osoby niepełnosprawne zakwalifikowane do udziału w projekcie objęte zostaną systemem wsparcia udzielanego przez psychologa , pedagoga, doradcę zawodowego , radcę prawnego czy pracownika socjalnego w celu zwiększenia predyspozycji osób niepełnosprawnych i wykreowania właściwych umiejętności by móc zaistnieć na otwartym rynku pracy.
Niniejszy projekt jest odpowiedzią na ogłoszony przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych konkurs w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Rozwój Zasobów Ludzkich ; Priorytet 1 – Aktywna polityka rynku pracy oraz integracja zawodowa i społeczna , Działanie 1.4 - Integracja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych , Schemat a - Wsparcie osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na otwartym rynku pracy – konkurs drugi.
Urząd Miejski w Więcborku złożył wniosek o dofinansowanie działań do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych , który jest Instytucją Wdrażającą dla omawianego działania .
Jednym z wymaganych załączników do wniosku jest kopia uchwały jednostki samorządu terytorialnego zatwierdzającej projekt , dlatego podjęcie niniejszej uchwały uważa się za konieczne i w pełni uzasadnione .
Projekt będzie realizowany w okresie od 01 września 2005r. do 31 marca 2008r. po pozytywnym zakończeniu procedury konkursowej i podpisaniu umowy o finansowanie działań .
Źródłem finansowania projektu są wyłącznie środki Europejskiego Funduszu Społecznego .
Opublikował: Ewa Kiestrzyn (5 maja 2005, 11:04:44)
Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1467